Oczyszczanie organizmu z toksyn – 5 ważnych zasad

Oczyszczanie organizmu z toksyn – 5 ważnych zasad

Oczyszczanie organizmu, to temat nieco kontrowersyjny. Specjaliści przestrzegają bowiem przed takimi sposobami jak głodówka oczyszczająca czy inne zbyt restrykcyjne odżywianie. Jednak rozsądnie dobrana metoda oczyszczająca może przynieść nam wiele korzyści. Jak oczyścić organizm z głową?

1. Trzeba się przygotować

Potrzebny jest rozsądek. Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani i nigdy nie przechodźmy zbyt raptownie. Jeśli już koniecznie chcemy się na niego skusić, powinniśmy się odpowiednio przygotować.

2. Oczyszczanie wymaga planu

Stworzenie i zaplanowanie oczyszczania również powinniśmy oddać w ręce specjalisty, która się na tym zna i ma doświadczenie w tym zakresie. Oczyszczanie to bowiem sprawa wcale nie tak prosta, jak się wydaje. Gdy zajrzymy do porad zawartych w internecie, możemy się w tym wszystkim łatwo pogubić, a w naszej głowie pojawi się sto nowych pytań: Czy lepsza będzie herbata oczyszczająca, czy może jakieś ziółka?

Zamiast zgadywać i ryzykować, warto zainwestować w poradę specjalisty, który dobierze odpowiedni rodzaj działania. Pamiętajmy, aby posiadał faktycznie potwierdzone kompetencje w zakresie odżywiania. Środek powinien być dostosowany indywidualnie do naszych potrzeb, nie powinniśmy więc ulegać modzie.

3. Oczyszczanie powinno pomóc

Głównym zagrożeniem, na jakie jesteśmy narażeni, jest źle dobrane odżywianie. Często narzucają one  bardzo duże restrykcje. Oczyszczanie to najczęściej bardzo ubogie odżywianie. Wiele metod wyklucza w ogóle przyjmowanie stałych posiłków, zezwalając jedynie na picie soków.

Niektórzy zmuszają do ograniczeń i eliminacji wielu produktów, często opierając się na monotonnym stosowaniu tylko grup produktów spożywczych, np. samych warzyw i owoców. Takie jedzenie prowadzi niestety do powstawania niedoborów.  Tymczasem organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wszystkich składników.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *